top of page

🇵🇱 Aktualności: pracujemy nad kamerą, nowa strona, Oculus Connect


Hej wszystkim!


Jak ostatnio wspominaliśmy, mamy już drukarkę 3D, która chodzi nieustannie.

Co zatem nowego? Zobaczcie sami - pierwsza wersja naszego nowego rigu,

z obydwiema kamerami i szkłami, i oczywiście Kinectem:

The Choice VR - stereoscopic & volumetric camera rig
The Choice VR - camera rig

Użyliśmy szarego i czarnego plastiku, bo bardzo szybko zużyliśmy pierwszą "porcję". Najpierw był czarny, potem jak najszybciej dokupiliśmy to, co akurat było na stanie, czyli szary, i kolejna szpula czarnego już się rozpuszcza...

Stąd patchwork ;) 


Wszystkie te elementy mogliśmy zdobyć dzięki osobom, które wsparły naszego Kickstartera i Zrzutkę - bardzo, bardzo mocno dziękujemy! Mamy nadzieję, że cieszycie się widząc, że stopniowo wszystko nabiera kształtu, krok po kroku. 


Obecnie testujemy różne ustawienia kamer, a więc projektowanie rigu zajmie nam jeszcze kilka tygodni. Musimy zaprojektować, wydrukować i przetestować każdą konfigurację, kilka dni na jedną wersję. Ale wygląda na to, że nasz pierwszy duży kamień milowy już się mocno zbliża!Nowa strona


W międzyczasie zaktualizowaliśmy stronę internetową The Choice, umieszczając więcej informacji o projekcie i naszej technologii. Dodaliśmy również nazwiska osób, które wsparły naszego Kickstartera i Zrzutkę (szukajcie "The Team"), a więc jeśli wsparliście nas - lećcie szukać swoich imion :)The Choice VR Website
The Choice VR Website

Z czasem będziemy dodawać jeszcze więcej materiałów. Na razie priorytetem było przebudowanie strony i umieszczenie na niej zaktualizowanych informacji. W następnych tygodniach będziemy stopniowo dodawać kolejne treści, a także wrócimy do wydarzeń i artykułów z minionych miesięcy, tak aby wszystko było w jednym miejscu.


Informacja dla osób, które nas wsparły: imiona dodawaliśmy zgodnie z informacją

z Kickstartera i Zrzutki, z uwzględnieniem próśb, które do nas wysyłaliście na maila. Jeśli chcecie coś dodać/zmienić - dajcie znać, pisząc na thechoice.vr@gmail.comOculus Connect & Oculus Start Program


I ostania porcja newsów: słyszeliście o jednej z największych, a na pewno najważniejszej konferencji w świecie VR, Oculus Connect? Zaprosili nas, żebyśmy przyjechali!!! Juhuuuu! "Juhu" to mało powiedziane ;)


Oculus Connect 5
Oculus Connect 5

www.oculusconnect.com


Nie wspominałam chyba jeszcze w poprzednich mailach, przewinęło się jedynie przez nasze media społecznościowe, bo wszystko akurat działo się jednocześnie (jak zwykle... ;)). Jeden z najważniejszych newsów to ten, że zostaliśmy członkami programu #OculusStart. Na czym to polega? Ano, przysyłają nam bluzy, notesy, szklanki z logo Oculusa... Ok, żartuję, to są tylko dodatki. Jedna z najważniejszych rzeczy to bardziej bezpośredni dostęp do zespołu Oculusa, a także subskrypcja silnika, którego używamy, Unity Pro. Otrzymaliśmy również headsety Oculus Rift i Oculus Go (i ponoć kolejne w drodze). To wszystko - brzmi naprawdę świetnie, więc wyobraźcie sobie nasze zaskoczenie i radochę, kiedy pojawiło się zaproszenie na Oculus Connect 5 (wisienka na torcie: nocleg w ramach zaproszenia - kolejna "mała" rzecz... ;)) 

Tak więc za dwa tygodnie lecimy do Doliny Krzemowej i okolic, oczywiście zahaczamy o San Francisco, te kwiaty we włosach i różowe okulary... Ok, a bardziej serio: oczywiście korzystamy z okazji i ustawiamy jak najwięcej spotkań z ludźmi poznanymi na GDC w marcu, żeby porozmawiać o The Choice i ewentualnej współpracy. 

Jeśli będziecie w tym czasie w okolicy, czy to na OC5, czy generalnie - koniecznie dajcie znać. Chcemy spotkać się z Wami osobiście, jeśli i kiedy to tylko możliwe. Bierzemy ze sobą demo, a więc można będzie zobaczyć to, co zrealizowaliśmy do tej pory i przekonać się, jak działa nasza technologia. Bardzo chcemy nagrać nowe elementy przy pomocy nowego sprzętu, więc mam nadzieję, że uda się to zrealizować w tak krótkim czasie. 


 

Ok, kończę i wracam do pracy, 2 tygodnie i masa roboty!

Pamiętajcie: chcemy być z Wami w kontakcie, a więc śmiało odpisujcie, dawajcie znać jeśli macie jakieś pytania, feedback, wsparcie czy kilka ciepłych słów ;) 

I koniecznie dajcie znać, jeśli znacie kogoś, kto zechciałby wziąć udział w naszym projekcie. Więcej o tym - za kilka tygodni. 


Pozdrawiam, Aśka 

Comentários


bottom of page